Ви є тут

Як годувати свиней з найбільшою вигодою?

Як годувати свиней з найбільшою вигодою?

Чому свині багато їдять? Ні, не тому, що вони ненажерливі. Всі процеси в їх організмі сильно прискорені. Тварини швидко ростуть і добре набирають вагу. В цілому, саме свині є найбільш скоростиглим видом домашньої живності. Але досягається це лише в тому випадку, коли ви забезпечуєте їх високоякісними раціонами. Так давайте ж розберемося, як годувати свиней з найбільшою вигодою? Якщо взяти до уваги високу інтенсивність росту і плодючість тварин, то стає зрозумілим, що розводити їх дуже вигідно навіть в умовах невеликого домашнього господарства. За один рік здорова свиноматка може дати 20-25 поросят. Якщо ж годувати їх належним чином, то загальний приріст ваги живої маси може досягти позначки 1,5 т.

Виробляють комбікорми окремо для всіх віків свиней. У перші вісімдесят чотири дні поросності свиноматці потрібно найменша кількість поживних речовин. Залежно він маси, вона споживає в середньому 2,2-2,8 кілограма комбікорму. Але в останні тридцять днів супоросності потреба в кормі збільшується на 17-20%. У виробництві комбікормів для свиноматок робить акцент на великій кількості білка. Спровоковано це в головній мірі тим, що його нестача призводить до загибелі великої кількості ембріонів і муміфікації плоду. Рекомендується також вводити в раціон від 65 до 85% концентратів, залежно від поживності обраного вами комбікорму.

Для ефективного відгодівлі як свиноматок, так і поросят, рекомендується до використання комбікорм преміум-класу, насичений не тільки якісними поживними компонентами, а й повноцінним вітамінно-мінеральним комплексом. Експерти-виробники компанії розуміють, що недолік мінеральних речовин - перша причина збільшення числа мертвонароджених поросят. Дефіцит же вітамінів призводить до аномалій у розвитку посліду.

Загальна рентабельність сучасного свинарства якраз і залежить від того, наскільки тварини будуть забезпечені ефективним раціоном на початковому етапі розвитку. Для поросят ідеальним варіантом буде годування сухими кормами, адже вологі можуть стати причиною частих розладів травної системи. У перші тижні життя годувати їх слід не рідше 6-ти разів на добу, при цьому не збільшуючи обсяг раціону. Через п'ять-сім днів після відлучення, необхідно поступово збільшувати кількість. Уже в двомісячному віці поросята здатні в з'їдати в день близько 600-700 г повнораціонного комбікорми на добу. При цьому, щоб уникнути шлунково-кишкових захворювань, експерти рекомендують додавати в комбікорм біоліт - кормової антибіотик.

При правильному і повноцінному годуванні вже до кінця 7-го місяця в день споживають до 3-х кг корму. При цьому жива маса тіла становить 110-115 кг, що є відмінним показником. Саме семимісячний вік - це стандарт, за яким свині досягають господарської зрілості.